Tweet @PremierDebate to see your tweets here!

Bronx RR

Finals: Branse def Tomasi 3-2 (Elisetty, *Koh, Prasad, Melin, *Alston)

B0GsCy8IgAEyv_q

Pairings

Bronx

Run-Off Round

WDM TG def Ridge SK (Shankar Krishnan) (Annex, Bone, Thompson)

Ridge NP def Harrison KK (Kathrn Kenny) (Evnen, Gorthey, Scher)

George Washington CO DL def Walt Whitman MR (Miklos Roberts-Gaal) (Legried, Thomas, Traber)

Lexington AS def Lake Highland NP (Navya Potthamsetty) (Massey, Prasad, Reiter)

Harrison AG def Concord Carlisle DL (Daniel Lu) (Ave, Biel, Monagle)

Cypress Bay JI def Ridge TT (Timothy Tang) (Anderson, Heizelman, Massac)

University AF def Millburn WH (Wesley Hu) (Massey, Thaler, Zhou)

University JR def Byram Hills PE (Paul Erlanger) (Amey, Berruti, Natbony)

Collegiate NE def Interlake AL (Alisa Liu) (Hertzig, Koh, Millman)

North Allegheny Senior GR def Scarsdale ZG (Zach Gelles) (Bathke, Hamilton, Struver)

Brentwood MR def Montville JM (James Min) (Berman, Cha, Rosenberg)

Sextodecimos

Brentwood MR Newark Science AF (Elisetty, Dunay, Debois)

Walt Whitman SCa Lake Highland RS (Legried, Traber, Prasad)

Brentwood JC def Grapevine AY (Alexander Yoakum) (Traber, Koh, Tarsney)

WDM Valley GS def Oxbridge Academy NV (Nalin Vattigunta) (Thaler, Cha, Natbony)

Cypress Bay JS def George Washington CO DL (David Lind) (Massey, Thaler, Amey)

Lexington AS def Hunter College SC (Sarah Cogan) (Reiter, Massey, Evnen)

Lexington DA def Scarsdale MB (Michael Bogaty) (Legried, Evnen, Thompson)

Lexington PC def Harrison AG (Amy Geller) (Gorthey, Anderson, Kwan)

Newark Science SS def Cypress Bay JI (Justin Iannacone) (Biel, Ave, Scher)

Kinkaid TG def WDM Valley TG (Trent Gilbert) (Gorthey, Scher, Prasad)

Brentwood JL def University AF (Alejandro Frydman) (Heizelman, Zhou, Zavislan)

Byram Hills SC (Aff) def Brentwood JP (Jared Paul) (Zhou, Debois, Cha)

Del Mar Independent VB def University JR (Jacob Ronkin) (Massey, Millman, Koh)

Scarsdale RG def Ridge NP (Neha Pai) (Massey, Kwan, Zavislan)

University DB def Collegiate NE (Nathan Ewing-Crystal) (Heizelman, Millman, Bone)

Sacred Heart AT def North Allegheny Senior GR (Gabe Ren) (Massac, Struver, Hamilton)

Octos

Kinkaid TG def Brentwood JL (Jackson Lallas) (Elisetty, Kwan, Amey*)

Newark Science SS def Byram Hills SC (Sarah Crucilla) (Dunay, Scher, Thomas)

University DB def WDM Valley GS (Gina Scorpiniti) (Natbony, Pregasen, Thaler)

Newark Science AF def Lexington PC (Ave, Massac, Warner)

Del Mar Independent VB def Walt Whitman SCa (Sophia Caldera) (Legried, Reiter, Traber*)

Cypress Bay JS def Lexington DA (Dan Alessandro) (Gorthey, Massey, Berman*)

Sacred Heart AT def Brentwood JC (Jacob Chorches) (Koh, Prasad, Tarsney*)

Scarsdale RG def Lexington AS (Achal Srinivasan) (Berruti, Cha, Posner)

Quarters

Cypress Bay JS def Kinkaid TG (Tyler Gamble) (Koh, Cha, Kwan)

Scarsdale RG def University DB (David Branse) (Pregasen*, Massey, Prasad)

Del Mar Independent VB def Newark Science AF (Adegoke Fakorede) (Dunay, Biel, Zavislan)

Sacred Heart AT def Newark Science SS (SunHee Simon) (Gorthey*, Scher, Berruti)

Semis

Scarsdale RG def Sacred Heart AT (Adam Tomasi) (Prasad, Berman, Dunay)

Del Mar Independent VB def Cypress Bay JS (Jake Steirn) (Gorthey, Cha, Annex)

Finals

Del Mar Independent VB def. Scarsdale RG (Berruti, Kwan, Prasad, Zavislan, Heizelman)

St. Mark’s

Partial Triples

Harker KQ vs. North Crowley AR (Sebastian Barnes, Bekah Boyer, Jonathan Wei)

Lake Highland Prep SP vs. Brentwood CH (Patrick Graham, Dylan Cavanaugh, Shane O’Dwyer)

Lake Highland Prep MC vs. Peninsula JL (Erik Baker, Richard Shmikler, Shania Hunt)

Stony Point RJ (Aff) vs. Northland Christian DS (Neg) (Tim Alderete, Lawrence Zhou, Halli Tripe)

Loyola NR vs. Liberty Christian BS (Chris Castillo, Paul Gravley, Travis Fife)

Peninsula JZ vs. Kinkaid MS (Ryan Fink, Brian Hodge, Michael Harris)

Doubles

Harvard-Westlake CC vs. Lake Higland Prep NK (Arun Sharma, Ryan Fink, Dylan Cavanaugh)

Peninsula JL vs. Woodlands AC (John Scoggin, Patrick Graham, Travis Fife)

Evanston EW vs. Dulles KS (Richard Shmikler, Michael Harris, Travis Fife)

Dulles NB vs. Greenhill MM (Steve Knell, Sebastian Barnes, Rizwan Popatia)

Strake Jesuit CP JZ vs. Harker KQ (Rizwan Popatia, Jonathan Wei, Dylan Cavanaugh)

Strake Jesuit CP ATo vs. Greenhill BE (Rodrigo Paramo, Erik Baker, Jerry Chen)

Eastside Catholic TD vs. Law Magnet DD (Steve Knell, Michael P Harris, Erik Baker)

Westwood SN vs. St. Thomas JB (Lawrence Zhou, Jonathan Wei, Kris Wright)

Lake Highland Prep SP vs. Strake Jesuit CP AT (Richard Shmikler, Michael Harris, Kris Wright)

Greenhill VA vs. Marcus LH (Chris Theis, Robert Perry, Greg Malis)

Evanston JS vs. Greenhill GB (Rodrigo Paramo, Chris Theis, Ryan Fink)

Stony Point RJ vs. Peninsula AJ (Christian Jones, Tim Alderete, Patrick Graham)

Calhoun Home AC vs. Katy Taylor NY (Josh Roberts, Time Alderete, Paul Gravley)

Loyola NR vs. Northland Christian DL (Chris Castillo, Fred Ditzian, Brian Hodge)

Westlake DB vs. Apple Valley PH (Fred Ditzian, Chris Castillo, Tyler Sullivan)

Peninsula AT vs. Peninsula JZ

Octos

Westwood SN vs. Peninsula AT (Chris Castillo, Lawrence Zhou, Jonathan Wei)

Strake Jesuit CP JZ vs. Greenhill BE (Arun Sharma, Anthony Yim, Lawrence Zhou)

Strake Jesuit CP AT (Aff) vs. Greenhill GB (Neg) (Jonathan Wei, Chris Theis, Rodrigo Paramo)

Katy Taylor NY vs. Peninsula AJ (Josh Roberts, Steve Knell, John Scoggin)

Woodlands AC vs. Greenhill VA (Steve Knell, Ryan Fink, Rizwan Popatia)

Loyola NR vs. Westlake DB (Paul Gravley, Fred Ditzian, Arun Sharma)

Eastside Catholic TD vs. Dulles KS (Sebastian Barnes, Kris Wright, Michael P Harris)

Harvard-Westlake CC vs. Dulles NB (Sydney Van berg, Kris Wright, Erik Baker)

Quarters

Peninsula AT def Dulles NB (Castillo, McCoy, Paramo*)

Greenhill VA def Eastside Catholic TD (Sharma, Wheeler, Fink)

Peninsula AJ  def Greenhill BE (Castillo, Rubaie, Paramo*)

Strake Jesuit AT def Westlake DB (Boyer, Fink, Sharma*)

Semis

Peninsula AT def Strake Jesuit AT (Roberts, Paramo, Boyer)

Greenhill VA def Peninsula AJ  (Fink, Rubaie, Yim)

Peninsula AJ and AT close out!

premierdebate